You are currently viewing Wojciech Bergiel & Maja Babyszka Duo 

Wojciech Bergiel & Maja Babyszka Duo 

Data: 13 kwietnia 2024 r. godz. 20.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 40/50 PLN

https://biletyna.pl/koncert/Wojciech-Bergiel-Maja-Babyszka-Duo/Olsztyn

 Ilość miejsc – tylko 150. również sektor przy stolikach. Rezerwacje również pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com 

xr:d:DAF_2t8EACM:10,j:669206594941747136,t:24031810

Artyści zajmują się eksplorowaniem muzycznych przestrzeniArtyści poprzez zabawę formą, rytmem, dźwiękiem stwarzamy wielowymiarowe obrazy, które można doświadczać i odczuwać. Są jak biuro podróży – zabierają słuchaczy w malownicze miejsca, nieczęsto sami będąc tam gośćmi po raz pierwszy. Za każdym razem są to bardzo ciekawe i nowe doznania, które zostają w pamięci i ciele na długo. Ich muzyka to fuzja swobodnej improwizacji z elementami współczesnej muzyki klasycznej, jazzu i world music.

Wojciech Bergiel – twórca, kompozytor, muzyk. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Gdańsku, stypendysta Ministra Kultury. Wierzy, że muzyka potrafi wspierać procesy uzdrawiania i ma moc przemiany. W swojej twórczości czerpie z różnych stylów takich jak muzyka klasyczna, elektroniczna, jazz czy world music. Założyciel Wojciech Bergiel Quartet, twórca projektu łączącego dźwięk z tańcem „Into the Woods” Bergiel meets Kisiel & Anahata, duetu z Mają Babyszką, członek Gdynia Improvisers Orchestra. Współtworzy z Agatą Markos pracownię formy i dźwięku 3 OAK STUDIO na Warmii.

Maja Babyszka – pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2019 roku otrzymała stypendium w Berklee College of Music w Bostonie. Ma na swoim koncie również osiągnięcia z dziedziny pianistyki klasycznej – główne nagrody w międzynarodowych konkursach m. innymi w Paryżu, Mediolanie, Sofii i Rzymie.

Dodaj komentarz