You are currently viewing STANISŁAW SOYKA I AREK SKOLIK TRIO

STANISŁAW SOYKA I AREK SKOLIK TRIO

SWING REVISITED

Data:14 lipca 2024 r. (niedziela) godz. 19.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 150 PLN

https://biletyna.pl/koncert/Stanislaw-Soyka/Arek-Skolik-Trio/Olsztyn

informacje pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com 

14 lipca na Scenie Muzycznej Mirka Mastalerza wystąpi czwórka dobrze znanych dżentelmenów. To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do doświadczenia na żywo pełnego energii i wirtuozerii swingu!

Swing Rewizyta jest spotkaniem czempionów jazzowej i rythm’n’bluesowej sceny muzycznej w Polsce: Stanisława Soyki i Tria Arka Skolika w składzie: Kajetan Galas – organy Hammonda, Tomasz Grzegorski – saksofon i Arek Skolik – perkusja, w koncercie największych przebojów tego gatunku.  Projekt kontynuuje wątek rozpoczęty nagraną w 2015 roku przez Stanisława Soykę oraz Roger Berg Big Band płytą „Swing Revisited”.

Koncert przeniesie nas do czasów, w których to samo „Hallelujah, I just love her so” śpiewał Ray Charles, “Don’t get around much anymore” Nat King Cole, a “Come Sunday” Mahalia Jackson. Poczujemy geniusz muzyki Duka Ellingtona. Utwory takie jak „ I’m just a lucky so and so”, „Satin Doll” czy „Love you madly” już dawno znalazły się w kanonie muzyki XX wieku.

Poczujemy energię, która towarzyszyła złotym latom swingu. „Ta muzyka już z górą 50 lat nie istnieje ani w eterze, ani tym bardziej w klubach tanecznych czy na scenach koncertowych, ale kiedy zaprezentowałem nasze nagrania młodym ludziom, którzy nigdy przedtem nie zetknęli się z tą muzyką, na ich twarzach pojawił się uśmiech, a także coś w rodzaju zaskoczenia. Wychodzi na to, że ta muzyka wciąż wprowadza słuchacza w dobry nastrój.”

Stanisław Soyka 

wokalista jazzowy, pianista, kompozytor

Urodzony w 1959 r. w Żorach.   Śpiewak jazzowy, piosenkopisarz. Swoją muzyczną drogę rozpoczyna jako sopran w chórze katedralnym w Gliwicach. Kończy Liceum Muzyczne w Katowicach oraz wydział aranżacji i kompozycji w Katowickiej Akademii Muzycznej. Debiutuje w listopadzie 1978 roku recitalem w Filharmonii Narodowej w Warszawie w ramach cyklu ” Jazz w Filharmonii”. Od połowy lat 80 tych ujawnia się coraz bardziej indywidualny styl artysty. Odchodzi od klasyki amerykańskiej w stronę polskiej tradycji muzycznej. W jego dorobku znajdziemy ponad 40 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady m.in. „BLUBLULA”, „Matko, która nas znasz”, „RCA Stanisław Sojka”, „Radioaktywny”, „Acoustic”, „Sonety Shakespeare”, „Tryptyk Rzymski”, „Tylko brać… Osiecka znana i nieznana” oraz „Muzyka i Słowa Stanisław Soyka” nominowany do Fryderyka 2020 Album Roku Pop Alternatywny.

Arek Skolik

perkusista; zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych.

Paweł Palcowski

Trębacz, kompozytor , wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie oraz były wykładowca i absolwent
studiów I, II oraz III stopnia (doktorat) Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w
Katowicach. 
Twórca dwóch solowych albumów Old Fashioned Mood – 2019 oraz Influences 2022. 
Pierwszy był bestsellerem w sklepie DiskUnion (Tokyo) 
Współpracował z:
Ron Carter, Ed Cherry, Mike Moreno, Jamie Cullum, Kenny Carr,

Kajetan Galas

organista, pianista, lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku; członek wielu zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Bartosz Pernal Quartet, Małgorzata Zuber Quartet. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego; laureat nagrody fundacji My Polish Heart; wielokrotny stypendysta rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2010 roku w czołówce polskich organistów jazzowych wg dorocznej ankiety magazynu Jazz Forum. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra Piotra Wyleżoła, studiował także w ArtEZ Enschede – jedynej szkole w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Pobierał nauki u organistów takich jak: Larry Goldings, John Hondorp, Brian Charette oraz pianistów: Piotr Wyleżoł, Joachim Mencel, Dominik Wania, Wojciech Groborz, Jasper Soffers (Metropole Orchestra).
Nagrał pięć długogrających albumów muzycznych wydanych na płytach CD: „Organ Spot” zespołu Organ Spot (2012), „Yarosh Organ Trio” zespołu Yarosh Organ Trio (2016), „Something about” Patrycjusza Gruszeckiego (2017), Ferias no Brasil zespołu Jamioł-Galas-Piątek wraz z Piotrem Baronem (2018) oraz „Alterakcje” Yarosh Organ Trio. Jego wykonania znajdują się na wielu innych płytach – m.in. na albumach Mirosława Sitkowskiego z Krzesimirem Dębskim, czy Jazz in Academia – wydawnictwie Akademii Muzycznej w Krakowie, kompilacjach The Best of Cracow Jazz czy „Trójkowej” składance Piotra Kaczkowskiego.

Dodaj komentarz