You are currently viewing Sławek Jaskułke Trio

Sławek Jaskułke Trio

Koryfeusz sztuki pianistycznej

Data: 16 czerwca 2024 r. (niedziela) godz. 19.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 100 PLN

https://biletyna.pl/koncert/Slawek-Jaskulke-Trio

informacje pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com 

Sławek Jaskułke, polski pianista, kompozytor. Twórca, który dobrze czuje się zarówno w stylistyce jazzowej jak i modern composition. Artysta eksplorujący obszary muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Albumem „Park.Live, Nature Concrete Music” sięga po dokonania z zakresu muzyki konkretnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą (album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”, „The Son”) wyraźnie podąża w kierunku poszukiwania koloru i barwy w muzyce. Album „Music on canvas” wydany w 2020 roku nakładem wydawnictwa Sea Label jest efektem fascynacji malarstwem Rafała Bujnowskiego i obrazami z cyklu „Nokturn Graboszyce”. Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na Expo 2010 w Shanghaju. Autor płyty „Sea” z 2014 roku, która wzbudziła zachwyt środowiska muzycznego i opiniotwórczego. Znakiem rozpoznawczym Sławka Jaskułke jest charakterystyczne brzmienie uzyskiwane przez grę na fortepianie z moderatorem. Najnowsza praca kompozytorska artysty „Europa 67/21” powstała w kwietniu 2021 roku na zaproszenie Programu Drugiego Polskiego Radia oraz Narodowego Centrum Kultury. Od 2014 roku płyty artysty nakładem wydawnictwa Core Port Inc. Tokyo Japan wydawane są na rynek japoński, otrzymując lawinę pozytywnych recenzji i entuzjastyczny odbiór publiczności. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuki, dyscyplinie sztuki muzyczne. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ważniejsze sale koncertowe i festiwale muzyczne: Nanyang Academy of Fine Arts Singapore, Forbidden City Concert Hall Beijing China, Music Beyond Borders Festival Hong Kong, The Piano Era Festival Tokyo Japan, International Performing Arts Center Moscow, Symphony Hall Chicago USA, Carnegie Hall New York USA, Meguro Persimmon Hall Tokyo Japan, Luxembourg Gardens Paris France, North Sea Jazz Festival Netherlands, Red Sea Jazz Festival Israel, Jazzfest Berlin Germany, Padova Jazz Festival Italy, Jazz Jamboree Warsaw Poland.

W Olsztynie na Scenie Mirka Mastalerza artysta zaprezentuje program solowy w pierwszej części koncertu, natomiast w drugiej wystąpi w Trio, w składzie:

Sławek Jaskułke – fortepian
Filip Arasimowicz – kontrabas
Alan Kapołka – perkusja

Artysta wystąpi w Trio oraz solo

Dodaj komentarz