You are currently viewing Sensacyjny koncert z okazji 40 lecia pracy artystycznej Adama Czerwińskiego.

Sensacyjny koncert z okazji 40 lecia pracy artystycznej Adama Czerwińskiego.

Super TRIO z udziałem Jana Ptaszyna Wróblewskiego!

Data: 11 maja 2024 r. godz. 20.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 100 PLN

https://biletyna.pl/koncert/Adam-Czerwinski-40-lat-na-scenie/Olsztyn

Rezerwacje również pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com 

Na scenie wystąpi zespół w składzie:

Adam Czerwiński – perkusja,

Marcin Wądołowski – gitary,

Kajetan Galas – Organy Hammonda.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jan Ptaszyn Wróblewski – jeden z czołowych polskich muzyków jazzowych.

Udział w koncercie zapowiedział również saksofonista Przemek Dyakowski.

Dwa saksofony, jeden barytonowy, drugi tenorowy i sekcja rytmiczna z Hammondem zapewnią publiczności wspaniałe brzemienia w niezwykle klimatycznym wnętrzu XIX wiecznej Stajni Dragonów, w której mieści mająca doskonałą akustykę  Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza.  I zapewniam, że nie będą to tylko „trzy kwadranse jazzu”.  

Jubilat, Adam Czerwiński karierę rozpoczynał w połowie lat 80. Jako perkusista jazzowy zapewnia stabilny fundament rytmiczny wielu znanym i cenionym muzykom. Jest też kompozytorem. Współpracował również z muzykami amerykańskimi. W środowisku znany przede wszystkim jako wieloletni, zaufany współpracownik Jarosława Śmietany, z którym nagrał ponad dwadzieścia płyt i zagrał setki koncertów jako stały członek jego zespołu. W ciągu ostatnich trzech dekad Adam Czerwiński koncertował łącznie w kilkudziesięciu krajach, włączając w to tak egzotyczne zakątki świata jak Japonia, Ameryka Południowa, Bliski Wschód czy Australia. Perkusista jest także laureatem wyróżnień przyznawanych przez opiniotwórcze czasopisma branżowe Jazz Forum oraz Gitara i Bas.

Jan Ptaszyn Wróblewski, saksofonista, kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta i dziennikarz radiowy, który swoja karierę muzyczną rozpoczął 70 lat temu. Jest żywą legendą polskiego jazzu.

Przemek Dyakowski mimo swoich prawie 89 lat  ma usposobienie młodzieńca. Saksofonista, który miał być skoczkiem narciarskim; obieżyświat, który nie wyobraża sobie życia poza Gdynią, a jednak do Olsztyna przybędzie z przyjemnością już po raz drugi w tym roku. Jest pełen optymizmu gawędziarzem i skarbnicą wiedzy wszelakiej o jazzmanach i jazzie. 

Zapowiada się więc wieczór  muzycznych wspomnień i najsłynniejszych standardów jazzowych zagranych przez wybitnych muzyków.

Dwie godziny przed koncertem od godz. 18.00  tuż obok, w tym samym budynku,  w Galerii i Salonie Fortepianów Pianoforte odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej życiu i twórczości malarskiej wybitnego malarza Alfonsa Kułakowskiego, na którym zostaną zaprezentowane pamiątki po artyście oraz jego obrazy, w tym również te nadpalone w pożarze 2009 roku.

Dodaj komentarz