You are currently viewing PIOTR LEMAŃCZYK TRIO FEAT. RANDY BRECKER w ramach cyklu „Jazzowy marzec  w Stajniach Dragonów”

PIOTR LEMAŃCZYK TRIO FEAT. RANDY BRECKER w ramach cyklu „Jazzowy marzec  w Stajniach Dragonów”

Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza, 6 marca 2024 godz. 20.00

10-170 Olsztyn, ul Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety:

https://biletyna.pl/koncert/Piotr-Lemanczyk-Trio-feat-Randy-Brecker

‼️ Ilość miejsc tylko 150. Rezerwacje również pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com ‼️

W najnowszym projekcie Piotra Lemańczyka gościem specjalnym będzie legendarny amerykański trębacz Randy Brecker, pięciokrotny laureat nagrody  Grammy.

Nagrywał on z takimi artystami jak Billy Cobham, Bruce Springsteen, Charles Mingus, Blood, Sweat and Tears, Horace Silver, Frank Zappa, Chris Parker, Jaco Pastorius, Dire Straits i wielu innymi. Współpracował również z wieloma artystami   spoza świata jazzu, takimi jak Frank Sinatra, Steely Dan, Aerosmith czy Lou Reed. był Szczególnie istotny jest jego wkład w rozwój fusion jazzu. W latach 70. wraz z bratem Michaelem był członkiem zespołu „The Brecker Brothers” gdzie eksperymentowali z połączeniem elementów jazzu, rocka i funku. Ich albumy, takie jak „The Brecker Bros.” czy „Back to Back,” zdobyły uznanie krytyków i stały się klasycznymi dziełami gatunku.

W skład zespołu na naszym koncercie wchodzą także polscy muzycy – perkusista Adam Golicki, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz basista Piotr Lemańczyk. Muzycy mają na swoim koncie wiele wydanych płyt oraz koncerty na całym świecie w różnych konfiguracjach – od Ameryki Północnej i Południowej oraz kraje europejskie, po Azję.

Adam Golicki posiada w swojej dyskografii dwie autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z zespołami o różnej stylistyce.

Rafał Sarnecki to jeden z niewielu polskich muzyków, który odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Nagrał pięć autorskich płyt, z których dwie były nominowane do nagrody Fryderyk.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w międzynarodowej prasie. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej.

Skład:
Randy Brecker –
trąbka
Piotr Lemańczyk –
kontrabas, gitara basowa
Rafał Sarnecki –
gitara
Adam Golicki –
perkusja

Olsztyński koncert będzie szóstym, finałowym w tejże trasie koncertowej

Dodaj komentarz