You are currently viewing NYC Session Triofeat.Grażyna Auguścik

NYC Session Triofeat.Grażyna Auguścik

Grazyna Auguscik  fenomenalna wokalistka zaśpiewa w Olsztynie z równie fenomenalnymi muzykami

”a strikingly original vocal style, hauntingly beautiful” tak ją nazwał Bill Milkowski

 “JAZZIZ” “ Celestial jazz vocalist ”Dr. Judith Schlesinger – All About Jazz

 “Grazyna Auguscik is the musical equivalent of a distance runner, with a muscular, concentrated style and no excess fat or wasted movement” Neil Tesser – Playboy jazz critic

Data: 17 sierpnia 2024 r. (sobota) godz. 19.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 100 PLN

informacje pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com

https://biletyna.pl/koncert/NYC-Session-Trio-ft-Grazyna-Auguscik/Olsztyn

koncert odbędzie się wyjątkowo w sobotę

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka Grażyna Auguścik zdobyła uznanie i podziw krytyków muzycznych, entuzjastów jazzu, a nawet nie-jazzowej publiczności. Jest jedną z intrygujących, współczesnych wokalistek na dzisiejszej światowej scenie jazzowej. Jej nieuchwytny styl rzuca wyzwanie tradycyjnym definicjom jazzu i pokazuje wokalistę i muzyka bez granic. Jej niekonwencjonalne podejście do adoptowania dzieł klasycznych jest hołdem dla ich autorów i jednocześnie przygodą na niezbadane terytorium. Zawodową karierę muzyczną rozpoczęła w Polsce, a następnie w 1992 roku ukończyła studia w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukonczenia szkoly otrzymala z wyroznieniem, z rak Philla Collinsa i Ala Jarreau. Od 1994 mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa płyty jako lider i gość innych artystów. Grażyna nagrała, wyprodukowała 23 albumy, z których 13 wyszło z jej własnej wytwórni płytowej GMA Records a także występowała gościnnie w wielu projektach nagraniowych. Od tego czasu dzielila scenę z takimi znakomitościami jazzu jak Michael i Randy Brecker, Jim Hall , Toots Thielemans, John Medeski, Paul Wertico, Kurt Rosenwinkel, , Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Terry Callier, Patricia Barber, John McLean, Paulinho Garcia, Jaroslaw Bester, Andrzej Jagodziński i wielu innych. Jej album “Pastels” został uznany za jeden z najlepszych 1998 roku przez słuchaczy Radia Publicznego w USA. Wydany w 2002 roku “River” umieściło ją jako jeden z najciekawszych talentów jazzowych w USA. W 2003 roku Grażyna otrzymała nominację do nagrody Twirlie dla najlepszej wokalistki i została nominowana do nagrody dla najlepszej wokalistki roku 2002 podczas 22 edycji Chicago Music Awards. Została wybrana najlepszą wokalistką jazzową roku 2002, 2003, 2004, 2006, 2016 przez magazyn Jazz Forum. W 2002 roku Fujitsu Concord Jazz Festival przyznał jej tytuł Top Vocalist, a jej album Homage – Three for Brazil, nagrany dla Pony Canyon Records w Japonii, znalazł się na liście 20 najlepszych albumów jazzowych w Azji. Jest laureatka wielu prestizowych nagrod m.in. w 2011 nagrody MkiDN oraz Prezydenta miasta Słupska. W 2017 roku otrzymała Srebrny medal Zasłużony dla Kultury “Gloria Artis”, ufundowany przez MKiDN Rzeczypospolitej Polskiej, w 2018 otrzymała nagrodę od TVP Polonia”Artysta bez granic”. W 2016 założyła fundacje non-profit “Sounds and Notes” i od 2017 roku organizuje w Chicago coroczny 8 dniowy festival”Chopin In The City”.

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Występował z takimi artystami jak Mike Stern, Ron Blake, Joel Frahm czy Ben Wendel. W latach 2009- 2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino NoNet Nonet. Jako lider własnych projektów muzycznych odbył 15 tras koncertowych po Azji. Koncertował również w Ameryce Północnej i Południowej oraz wielu krajach Europy. Nagrał pięć autorskich płyt, spośród których trzy (Song From a New Place – 2008, Cat’s Dream – 2014 oraz A View From The Treetop – 2022) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga płyta The Madman Rambles Again (2011) została wyróżniona przez prestiżową amerykańską redakcję „All About Jazz” jako jeden z 12 najciekawszych albumów 2011 r. Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University oraz w Queens College w Nowym Jorku. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Mike Stern/USA/ Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Leni Stern/USA/, Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Downbeat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ – nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́ , gdzie otrzymał „Złoty Klucz do Kariery”. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. W ankiecie Jazz Top 2020 Jazz Forum, głosami Krytyków plasuje się na trzeciej pozycji w kategorii „KONTRABAS” i czwartej jako „MUZYK ROKU”. Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio. Adam Golicki – Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festival w Indonezji.

Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków, m. in. Adama Barucha, Macieja Nowotnego czy Marty i Roberta Ratajczaków. Czwarty album jest w przygotowaniu. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dodaj komentarz