You are currently viewing Łobaszewska & Nowak – Piosenki o ludziach z duszą

Łobaszewska & Nowak – Piosenki o ludziach z duszą

Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza, 20 lutego 2024 godz. 20.00

10-170 Olsztyn, ul Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety wyprzeane!

Nietuzinkowy duet, dwoje przepięknych Artystów, dla których ogromne
znaczenie ma wyśpiewywany przez siebie tekst!

Już teraz zapraszamy Państwa na wyjątkowy wieczór przepełniony wspaniałą
muzyką i niebanalną liryką.

Piosenki znane i mniej popularne. O ważnych dla nas emocjach,

o przeróżnej dla każdego z nas codzienności.

Po prostu Piosenki o nas, o Ludziach z duszą!

Nie zabraknie wspólnych, wzruszających, niespotykanych dotąd wykonań.

Grażyna Łobaszewska – śpiew
Adam Nowak – śpiew, gitara
Maciej Kortas – gitary
Paweł Urowski – bas
Michał Szczeblewski – perkusja

Ona wie, że „Czas nas uczy pogody” i potrafi pięknie śpiewać o „Brzydkich”. Grażyna Łobaszewska ma wspaniały głos, doskonałą technikę i świetne piosenki, skomponowane przez najwybitniejszych polskich kompozytorów. Dodatkowo czuje i śpiewa jazz, gospel i nie boi się muzycznych eksperymentów, decydując się na duet z O.S.T.R.. Piękno, prawda i kunszt wykonawczy gwarantowany!

Grażyna Łobaszewska

Zadebiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1971 roku. Jest rodowitą gdańszczanką, tam ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Młoda wokalistka zdobywała doświadczenie w chórkach Haliny Frąckowiak, Wojciecha Skowrońskiego i Elżbiety Wojnowskiej. Później piosenki dla niej pisali najwybitniejsi kompozytorzy muzyki rozrywkowej. Ona sama kocha jazz, gospel oraz… kolędy i pastorałki z całego świata. Do jej najbardziej znanych utworów należą: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy” czy „Zakład dla normalnych”. „Najczarniejsza z białych kobiet” , jak powiedział o niej Krzysztof Ścierański.

Piosenkarka zajmuje się także edukacją. Kształci nowych wokalistów w zakresie emisji głosu i interpretacji piosenki,  jest jurorką konkursów wokalnych.  Obecnie nagrywa nowe aranżacje swoich najpopularniejszych piosenek. Płyta powstaje w studiu nagraniowym w Lublinie.  – Będą to utwory, z których Grażyna Łobaszewska jest znana, jej największe hity takie jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś”. Ale zostaną one nagrane w nowych aranżacjach – wyjaśnia menedżer Grażyny Łobaszewskiej, Leszek Barwik.

Artystka jednak najbardziej ceni koncerty: – Chodzi o tu i teraz. Ten czas już nigdy się nie powtórzy i ta energia już nigdy nie wystąpi w takim zestawie, w jakim jest. I to jest najpiękniejsze. Dzięki takim chwilom można żyć. To jest zastrzyk pozytywnej energii na wiele dni, jeżeli nie lat.

Adam Nowak

Gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. 

Pochodzi z Poznania. Jest absolwentem technikum gastronomicznego. Przez kilka lat pracował jako kelner oraz maszynista sceny i garderobiany w Teatrze Polskim w Poznaniu[2]. Studiował też pedagogikę kulturalno-oświatową w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Z zielonogórskim środowiskiem akademickim wiąże się artystyczny rozwój Adama Nowaka. Był tam aktorem kabaretów: Drugi Garnitur (1988–1989, kierownik) i Grupy Działań Odurzających – Kibuc. W 1989 współpracował z kabaretem Potem. W 1990 założył zespół Raz, Dwa, Trzy.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Świetny post, dzięki za info. Temat ciekawy i świetnie pozwalający rozwijać wyobraźnie.s

Dodaj komentarz