You are currently viewing Leszek Możdżer Solo

Leszek Możdżer Solo

Data: 7 kwietnia 2024 godz. 18.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 263,50/210,80/158,10 PLN

https://bilety.io/Dk5Bs?utm_term=sek

LESZEK MOŻDŻER solo – to koncert tak wyjątkowy, jak wyjątkowy jest sam Artysta, jego jazzowa dusza, wirtuozerski warsztat pianisty i muzyczna wyobraźnia!

Bo Leszek Możdżer to pianista wybitny. To też kompozytor, który dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”. Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej. Należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad.

Koncert oprowadzi Jan Popis

Koncert odbędzie się w niezwykle klimatycznym miejscu, którego akustykę docenili wszyscy muzycy, którzy już tutaj wystąpili. Po ostatnim koncercie Urszula Dudziak powiedziała krótko – „Excellent acoustic” a Randy Brecker nazwał tę salę „fantastic jazz club” bo faktycznie część publiczności siedziała wtedy przy stolikach z lampką wina w dłoni.

Nie przegapcie okazji, by doświadczyć magii muzyki Leszka Możdżera na własne uszy!

Bilety dostępne są już teraz, a liczba miejsc jest ograniczona. Zarezerwuj swój bilet i przyjdź na niezapomniany wieczór muzyczny do olsztyńskich Stajni Dragonów. 

Fortepian koncertowy Steinway będzie ustawiony na scenie „po skosie”.

Dodaj komentarz