You are currently viewing Kuba Hajdun Trio

Kuba Hajdun Trio

Data: 04 maja 2024 r. godz. 20.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 40/50 PLN

https://biletyna.pl/koncert/Kuba-Hajdun-Trio/Olsztyn

Rezerwacje również pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com 

Przed koncertem o godz. 19.00 odbedzie się spotkanie autorskie z Jackiem Pelcem, autorem książki pt. „Jazz w oparach PRL, z Jarkiem Smietaną w trasie”.

Pianista Kuba Hajdun (ur.1991) syn pianisty i kompozytora Janusza Hajduna. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie Bogdana Czapiewskiego i Włodzimierza Nahornego. Ma również na swoim koncie kilkukrotny udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez Barry’ego Harrisa we Włoszech.

Od 2017 roku prowadzi własne trio, ma już w swoim dorobku debiutancką płytę powstałą we współpracy z kontrabasistą Januszem Mackiewiczem i perkusistą Romanem Ślefarskim. Tak więc klasyczne trio fortepianowe i na dodatek w klasycznym repertuarze standardów jazzowych, które, co prawda wyszły spod piór takich twórców, jak Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Parker czy McCoy Tyner, lecz nie należą do akademickiego kanonu jazzowych evergreenów.

Artyści zagrają w składzie:
Jakub Hajdun – fortepian
Janusz Mackiewicz – kontrabas
Roman Ślefarski – perkusja

Na koncercie zaprezentowane zostaną autorskie kompozycje pianisty Jakuba Hajduna znajdujące się na ostatniej płycie zespołu Jakub Hajdun Trio – „Utwory własne”. Utwory te utrzymane są głównie w stylistyce be-bopu spod znaku Barry’ego Harrisa, Theloniousa Monka czy Dizzy’ego Gillespiego, ale znaleźć w nich można również elementy odpowiadające innym nurtom muzycznym – jest tu miejsce i dla swobodnej improwizacji, i dla metrów nieparzystych; całości dopełniają zaś epizody charakterystyczne dla pianistyki epok romantyzmu i impresjonizmu.
W programie koncertu znajdą się również utwory powstałe w oparciu o techniki kompozytorskie amerykańskiego pianisty jazzowego Lenniego Tristano, które pojawią się na kolejnej płycie Tria.

Dodaj komentarz