You are currently viewing Kasia Pietrzko & Maciej Kądziela

Kasia Pietrzko & Maciej Kądziela

Data: 27 kwietnia 2024 r. godz. 20.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 40/50 PLN

https://biletyna.pl/koncert/Kasia-Pietrzko-Maciej-Kadziela/Olsztyn

Rezerwacje również pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com 

Kasia Pietrzko urodziła się w 1994 roku w Bielsko – Białej, gdzie chodziła do podstawowej i średniej szkoły muzycznej. W rodzinnym mieście miała wiele okazji do słuchania prawdziwych jazzowych gigantów, o krajowej i światowej renomie. Przez wiele lat odbywały się tu dwa ważne festiwale, w tym Jazzowa Jesień prowadzona przez Tomasza Stańkę.

Tomasz Szachowski, znany krytyk muzyczny wymienił dwóch pianistów, którzy wywarli niezaprzeczalny wpływ na grę Kasi Pietrzko: Billa Evansa i Aarona Parksa. Faktycznie podczas pobytów w Nowym Jorku pobierała lekcje u wielu znanych pianistów, w tym u wyżej wymienionego.

Maciej Kądziela – gra na saksofonach sopranowym, altowym oraz barytonowym. Jego mocne, bardzo rozpoznawalne brzmienie wydobyło wieloletnie doświadczenie oraz inspiracje nabyte podczas studiów w Skandynawii. Dzięki mocno zakorzenionej muzyce w rodzinie Macieja (Ojciec Rafał saksofonista oraz brat Marek gitarzysta jazzowy) miał on szanse słuchać oraz inspirować się od najmłodszych lat. Szczególną jednak uwagę przykuła otwartość i swoboda skandynawskiego „Free” co spowodowało rozpoczęcie studiów w Danii.

Maciej Kądziela i Katarzyna Pietrzko współpracę rozpoczęli w projekcie Jazz Forum Talents przy płycie „Jammin with KC” nagranej w Stanach Zjednoczonych tuż przed wybuchem pandemii. Od tamtego czasu regularnie razem koncertują i współpracują przy licznych projektach. Ten zapowiadają jako najciekawszy.

Dodaj komentarz