You are currently viewing JEREMY PELT QUINTET (USA)

JEREMY PELT QUINTET (USA)

jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu

Data: 07 lipca 2024 r. (niedziela) godz. 19.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 150 PLN

https://biletyna.pl/koncert/Jeremy-Pelt-Quintet/Olsztyn

informacje pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com 

W skłądzie: Jeremy Pelt – trumpet/ Jalen Baker – vibraphone/ Misha Mendelenko – gitara/ Leighton Harrell – bass/ Jared Spears – drums

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu. Wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu Down Beat, rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 roku, kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band.Pelt zbudował na tej relacji wiele innych, bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wsród nich występy i nagrania m.in. Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby „Blue” Bland, Ravi Coltrane, Franka Fostera, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, cedr Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites). Często występuje u boku cenionych zespołów jak: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louis Hayes. Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych.

Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremy Pelta w the Wall Street Journal. Przez pięć lat z rzędu Downbeat Magazine i Jazz Journalist Association tytułował Pelta wschodzącą gwiazdą trąbki. W 2023 roku Jazz Journalist Association uznało Pelta za najlepszego trębacza w Stanach Zjednoczonych – Trumpeter of the Year.

W 2021 roku Jeremy Pelt zadebiutował w roli pisarza wydając pierwszą z planowej serii „Griot: Examining the Lives of Jazz’s Great Storytellers” vol.I, w 2022 roku vol.II, a wiosną 2023 vol.III. Książki zawierają rozmowy, których treść w większości dotyczy kwestii tożsamości rasowej i kulturowej, oraz stosunku do życia.

Pelt obecnie koncertuje obecnie promując swój najnowszy album „Jeremy Pelt – Tomorrow’s Another Day” (Highnote rec. 2024).

Po koncercie spotka się z publicznością i będzie podpisywał płyty.

Dodaj komentarz