You are currently viewing Andrés Beeuwsaert – Recital fortepianowy

Andrés Beeuwsaert – Recital fortepianowy

Data: 04 sierpnia 2024 r. (niedziela) godz. 19.00

Miejsce: Olsztyńska Scena Muzyczna Mirka Mastalerza, 10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Bilety: 100PLN

https://biletyna.pl/koncert/Andrs-Beeuwsaert-recital-fortepianowy/Olsztyn

informacje pod nr tel.: 600 131 007 mail: mirek.mastalerz@gmail.com

Andrés Beeuwsaert urodził się w Olavarríi (prowincja Buenos Aires, Argentyna) w 1978 roku. Studiował kompozycję na Universidad Nacional de La Plata. Ukończył studia w 2001 roku.

Koncertuje i nagrywa z artystami sceny lokalnej i międzynarodowej, takimi jak Charly García, Luis Alberto Spinetta, David Lebón, Litto Nebbia, León Gieco, Lito Vitale, Mono Fontana, Hugo Fattoruso, Mário Laginha, Carlos Aguirre, Diego Schissi, Ivan Lins, Steve Khan, Joe Lovano oraz wielu innych.

Był częścią trio Javiera Malosettiego w latach 2001-2005, z którym występował w wielu miejscach w stolicy i innych częściach kraju, a także na międzynarodowych festiwalach w Hiszpanii (2001) i we Francji (2002).

W latach 2004-2009 Andrés był zapraszany przez Pedra Aznara do współpracy podczas koncertów i nagrań w ramach licznych tras krajowych i zagranicznych (Chile, Brazylia, Urugwaj, Kolumbia, Honduras, Kostaryka, Ekwador i Hiszpania). Podczas tej współpracy powstały 4 płyty i 3 nagrania DVD.

Od 1999 roku tworzy wraz z Juanem Quintero i Mariano Cantero zespół Aca Seca Trio, uważany za wyznacznik argentyńskiej muzyki rozrywkowej i doceniany przez artystów takich jak Egberto Gismonti czy Pat Metheny (w 2005 i 2015 roku zostali uhonorowani przez fundację Konex, a w 2015 roku otrzymali nagrodę Platinum Konex). Stale odbywają trasy koncertowe w kraju i za granicą (Chile, Brazylia, Urugwaj, Wenezuela, USA, Hiszpania, Włochy, Francja, Chiny i Japonia).

Andrés wydał 4 płyty solowe (w Argentynie, Brazylii i Japonii).

Od grudnia 2016 roku jest członkiem zespołu Gustavo Santaolalli, w którym zadebiutował w teatrze Colon, odbył trasy w Argentynie i innych krajach Ameryki Południowej oraz nagrał programy telewizyjne i koncert live pt. „Raconto” (2017 rok).

Jego pierwsze nagranie, „Dos Rios”, zostało wydane w wersji winylowej przez wytwórnię muzyczną Label Disk Union w Japonii w 2023 roku.

Dodaj komentarz